Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika školy   

 

     Jsme dvoutřídní mateřská škola. Dětskou skupinu tvoří děti od dvou a půl let věku do sedmi let. O jejich pohodu se stará čtyřčlenný pedagogický kolektiv a dvě provozní
pracovnice. Všechny pracovnice naší mateřské školy mají svoji práci rády  a dobře si rozumíme.
     Integrujeme i postižené děti a jsme rádi, že jim můžeme v počátcích pomoci. Děti se tím učí vzájemné toleranci a přátelství k druhým bez rozdílu toho, jaký kdo je. Toto bohatství mezilidských vztahů zůstane dětem na celý život.
     Filosofií naší mateřské školy je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností a potřeb.
     Děti si po celou dobu pobytu v mateřské škole hrají. Hrají si samy, s kamarády,   s paní učitelkou. Hra, humor, zpěv, pohyb, cvičení, malování a mnoho další dětské „práce“ dělá naší školu tím, čím má být: prostředím, ve kterém se všichni dobře cítí, jsou oceňovány, přijímány s pochopením a láskou. O takovou školu se snažíme a v takové chceme pracovat a žít.
     Nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny naše děti. Kdo má zájem, může se u nás ještě více rozvíjet v zájmových kroužcích: hudebně pohybovém kroužku, v kroužku aerobiku,  ve školičce bruslení, plavání, lyžování, i při návštěva solné jeskyně.    
     Spolupráce s rodiči se daří, ale budeme se snažit, aby byla ještě otevřenější.
 Rovněž věříme, že i spolupráce s dalšími partnery ( př. ZŠ, ZŠU, SPC, PPP....) bude stále více neformální, otevřenější a nesena hlubším zájmem o předškolní výchovu vůbec.
     Vstřícný a tvořivý pracovní kolektiv celé školy pokračuje v realizaci programu ve třídách.
 

 

pokračování