Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakter budovy, okolí školy

 

     Naše mateřská škola je umístěna v pěkném prostředí. Budova byla postavena k tomuto účelu  v roce 1979. Je to typizovaná panelová budova pavilónového typu. Jejím bohatstvím jsou prostorné prosluněné třídy, terasy a rozlehlá zahrada obklopena zelení.
     Přilehlá prostorná zahrada skýtá dětem dostatečné množství volného pohybu. Je vybavena novými dřevěnými zahradními prvky, které děti využívají při svých hrách  a pohybových aktivitách. Dvě velká pískoviště umožňují dětem dostatečné množství tvořivých her s pískem. Dále je zahrada vybavena dvěma altány – jeden otevřený pro hru dětí, druhý uzavřený pro ukládání nářadí, koloběžek a ostatních hraček.
     Dostatečné velké prostory tříd umožňují vytváření pracovních center i míst pro odpočinek, nebo rušnější pohybové aktivity. Podle finančních možností se snažíme postupně obměňovat zastaralé zařízení a dotvářet prostředí tak, aby bylo příjemné pro všechny, kteří zde pobývají.
     V letošním roce prošla škola velkou rekonstrukcí. Bylo provedeno kompletní zateplení. Výměna podhledů a svítidel ještě opticky zvětšila a projasnila prostory. Provedením výměny střechy za sedlovou získala škola nový, krásný vzhled a bude zajištěn a vysoká životnost zařízení.
     Jsme dvoutřídní mateřská škola. Dětskou skupinu tvoří děti od dvou a půl let věku do sedmi let. O jejich pohodu se stará čtyřčlenný pedagogický kolektiv a dvě provozní
pracovnice. Všechny pracovnice naší mateřské školy mají svoji práci rády  a dobře si rozumíme.  Integrujeme i postižené děti a jsme rádi, že jim můžeme v počátcích pomoci. Děti se tím učí vzájemné toleranci a přátelství k druhým bez rozdílu toho, jaký kdo je. Toto bohatství mezilidských vztahů zůstane dětem na celý život.

 

zpět